Pozytywne otwarcie tygodnia na USD

0
393

Swing wzrostowy

Poniższy wykres obejmuje ostatnie kilka tygodni notowań pary walutowej GBPUSD. Na interwale 4-godzinowym rozpoczynamy od dołka na wysokości punktu C w szerokim układzie harmonicznym. Jest to poziom cenowy (1,2260), który zapoczątkował obecny swing wzrostowy. Zakończenie ubiegłego tygodnia doprowadziło do wyznaczenia lokalnego maksimum na wysokości 1,3190. Mamy tu więc przykład fali wzrostowej na blisko 1000 pipsów w przeciągu ostatnich kilku tygodni.

Pozytywne otwarcie tygodnia na USD


GBPUSD H4

źródło: xStation

Kolejny test?

Na wskazywanym wyżej swingu wzrostowym, wyznaczamy korektę spadkową o największej rozpiętości. Mierzenie FE100 zostało tutaj poprowadzone w połowie lipca, a jego rozpiętość wyrównana na początku sierpnia. Otwarcie nowego tygodnia przynosi umocnienie amerykańskiej waluty, które ponownie przybliża rynek do lokalnego wsparcia. Poziom cenowy, który stanowi obecnie strefę popytową to okrągłe 1,3000.

Poprzedni artykułCzy złoto to już bańka?
Następny artykułSpada zmienność na rynku kryptowalut
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.