Spada zmienność na rynku kryptowalut

0
382

Szczyt i wyprzedaż

Na poniższym wykresie prezentuję wycenę głównej kryptowaluty – BTC. Wartości ujęte są w odniesieniu do amerykańskiego dolara tworząc zapis BTCUSD. Na szerokim interwale sesyjnym ujęte zostało ostatnie kilkanaście miesięcy notowań. Wykres rozpoczyna się w połowie 2019 roku, gdzie mieliśmy lokalny szczyt rynkowy po cenie 13 800 dolarów. Większość spadków budowana była w drugim półroczu ubiegłego roku, a wyprzedaż związana z epidemią zakończyła trend marcowym odreagowaniem.

Spada zmienność na rynku kryptowalut


BTCUSD D1

źródło: xStation

Korekta?

Ostatnie dni przynoszą wyraźne uspokojenie zmienności na rynku kryptowalut. Cena Bitcoina kształtuje wierzchołek na technicznym poziomie oporu 11 800 dolarów. Mamy tam głębokie mierzenie wewnętrzne 78,6% fibo, z którym wiąże się również schemat harmoniczny Gartleya (61,8% + 78,6%). W przypadku wygenerowania korekty spadkowej kształtuje nam się silna strefa popytowa, która wyznacza target dla sprzedających. Mierzenie FE100 potwierdzone jest tutaj przez silną biegunowość na poziomie cenowym 10 150 USD.

Poprzedni artykułPozytywne otwarcie tygodnia na USD
Następny artykułTechniki Fibonacciego w praktyce
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.