Przeciwna perspektywa na euro i franku szwajcarskim – który scenariusz będzie realizowany?

0
573

Przestrzeń do wzrostu

W dniu dzisiejszym na rynkach widoczna jest duża słabość polskiej waluty. PLN traci na wartości do zdecydowanej większość rynków światowych. Pierwszym przykładem tej tendencji jest para walutowa CHFPLN, która widoczna jest na poniższym wykresie. Mamy tu silnią świecę popytową z godzin porannych czasu europejskiej, która jest w pewnym stopniu utrzymywana przez kupujących.

Przybliża to nasz scenariusz na tym rynku, który tyczy się strefy podażowej ~3,9500. Kilka dni temu prezentowaliśmy ten układ oparty na szerokim ZZB, jako ciekawy obszar pod krótkie pozycje na tej parze walutowej. Prognostyk ten pozostaje aktualny, a w przypadku utrzymania dynamiki, możemy wypełnić techniczny opór jeszcze w obecnym tygodniu. Oczywiście kluczowym elementem będzie podażowe potwierdzenie na wspomnianym poziomie, na które warto poczekać z perspektywy przynajmniej świec H1.

Przeciwna perspektywa na euro i franku szwajcarskim   który scenariusz będzie realizowany?

CHFPLN H4

źródło: xStation

Kluczowy moment techniczny

Scenariusz na CHFPLN po części wyklucza obronę obecne testowanego oporu na EURPLN. Rynek od południa testuje techniczny poziom oporu, potwierdzony na korekcie prostej AB=CD. Powinniśmy się tutaj odnieść do zamknięcia formacji świecowej 4-godzinowej, a więc odłożyć decyzję o zagraniu do godziny 16. Najprostszym wyznacznikiem będzie dokładny pułap zamknięcia świecy. Poziomy powyżej 4,3200 uznajemy za przełamujące układ techniczny, natomiast zamkniecie interwału czasowego poniżej 4,3200 może być optymistycznym impulsem dla ewentualnych shortów. Jeżeli rynek będzie utrzymywał się na tym pułapie przez dłuższy czas, atrakcyjność scenariusza wyraźnie straci na wartości z uwagi na prawdopodobny spadek dynamiki.

Przeciwna perspektywa na euro i franku szwajcarskim   który scenariusz będzie realizowany?

EURPLN H4

źródło: xStation

Przeciwna perspektywa na euro i franku szwajcarskim – który scenariusz będzie realizowany?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułRewolucyjna kryptowaluta IOTA-stagnacja czy cisza przed burzą?
Następny artykułKalendarz makro 29.11.2019 – stopa bezrobocia, PKB, inflacja CPI
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.