Przed nami kolejne podwyżki cen paliw?

0
102

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtował zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 4 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołkach cenowego na wysokości 64,40 USD. Jednak na zakończenie trzeciego tygodnia kwietnia pojawiła się silna realizacja zysków. 

Przed nami kolejne podwyżki cen paliw?

WTI H1

źródło: xStation

Szeroki opór

Bieżący tydzień przynosi wyraźny popyt na rynku czarnego złota. Kurs WTI dynamicznie wraca ponad barierę 61 dolarów za uncję. Sesja wtorkowa i środowa przybliża wycenę w okolice strefy podażowej 64,40 USD. Czwartkowego przedpołudnie pozwala zakładać okazję do rozegrania podwójnego szczytu. Nasz scenariusz zakłada również realizację zysków z ostatnich wzrostów. Interesujące poziomy cenowe to 62,75 USD oraz 62,10 USD.

Poprzedni artykułIle warto dziś zapłacić za Bitcoina?
Następny artykułPoczątek korekty spadkowej na surowcach? Możliwy RGR na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.