Ile warto dziś zapłacić za Bitcoina?

0
106

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej – BTC, na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 9 500 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 46 500 USD. Po tym fakcie to kupujący ponownie doszli do głosu na rynku kryptowalut. Wzmożony popyt utrzymuje się w zasadzie przez cały obecny tydzień.

Ile warto dziś zapłacić za Bitcoina?

BTCUSD H1

źródło: xStation

Pierwszy popyt

Biorąc pod uwagę korektę spadkową z ostatnich godzin handlu, szukamy możliwych stref popytowych. Dokonujemy więc pomiaru całego swingu wzrostowego. Pułap pierwszego współczynnika Fibonacciego kształtuje się na wysokości cenowej 52 350 dolarów za BTC. Wcześniejsze dołki z tego tygodnia potwierdzają reaktywność tego poziomu popytowego.

Poprzedni artykułJak wysoko może być notowane Ethereum?
Następny artykułPrzed nami kolejne podwyżki cen paliw?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.