Po silnych spadkach widoczne jest odreagowanie w postaci wzrostów na interwale D1 pary walutowej USDPLN. Zaksięgowaliśmy psychologiczny poziom cenowy 4.0000. Nieco wyżej wypada zakończenie potencjalnej geometrycznej korekty pędzącej (czerwone prostokąty) oraz linia trendu spadkowego. Techniczna strefa, oznaczona różowym kolorem, może stanowić bardzo silną zaporę podażową, która będzie broniła tendencji spadkowej na skali czasowej D1 pary walutowej USDPLN.
USDPLN, interwał D1
Spójrzmy na interwał H1 tego rynku. Powstała w ostatnim czasie korekta, którą można wykorzystać do wyznaczenia potencjalnej geometrycznej korekty pędzącej. Jeżeli nastąpi odreagowanie w postaci spadków, wspomniany możliwy setup geometryczny zakończenie posiadać może w okolicach kursu 3.9600. W tym obszarze cenowym wypada dodatkowo zniesienie 38.2% całego swingu wzrostowego. W miejscu tym może dojść do kolejnej aktywacji popytu i próby zmiany trendu na parze walutowej USDPLN. W razie wybicia nowych szczytów, należy zaktualizować położenie skopiowanego prostokąta oraz siatki Fibonacciego, aby ich zakończenia były aktualne.
USDPLN, interwał H1
Zapamiętaj!
Geometryczne korekty pędzące stanowią dobrą okazję inwestycyjną w silnych impulsach.
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynik.