Przegląd euro, dolara i funta – kluczowe poziomy techniczne

0
684

ANALIZA TECHNICZNA EURPLN

Lokalny dołek został dziś wykreowany nieco ponad strefę współczynnika 61,8% przy okrągłym kursie 4,2500.  Świeca z sesji europejskiej przesłania nieco wczorajszą wyprzedaż na rynku EURPLN. W przypadku kontynuacji kierunku północnego, kluczowy jest szeroki poziom 4,2738 (mierzenie 50% ze swingu spadkowego).

Przegląd euro, dolara i funta   kluczowe poziomy techniczne

EURPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA USDPLN

Po zaksięgowaniu wsparcia 3,7686 (50%) na rynku USDPLN pojawia się seria białych świec wzrostowych. Poziomy te w ujęciu średnioterminowym nie mogą stanowić o pozytywnym sentymencie na wykresie. Do wygenerowania większego swingu wzrostowego potrzebujemy trwałego wybicia strefy podażowej 3,8180.

Przegląd euro, dolara i funta   kluczowe poziomy techniczne

USDPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA GBPPLN

Ciekawa reakcja na wykresie brytyjskiego funta z polskim złotym. Sprzedający wyraźnie bronią głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% po kursie 4,7518. Poziom pokrywa się z linią trendu spadkowego, która wyznacza sentyment na rynku GBPPLN.

Przegląd euro, dolara i funta   kluczowe poziomy techniczne

GBPPLN H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułAnaliza techniczna Litecoin
Następny artykułDlaczego wybrałem KRYPTOTRADING? Łukasz Fijołek szczerze o kryptowalutach
Łukasz Fijołek
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.