Przegląd euro i funta – czy rynek zrealizuje założenia?

0
656

ANALIZA TECHNICZNA EURPLN

Od połowy czerwca kurs pary walutowej EURPLN, porusza się w przedziale 4,2500 – 4,2700 (formacja prostokąta). Rozpiętość układu zgodna jest z wcześniejszą korektą wzrostową o rozpiętości 200 pipsów. Do utrzymania trendu spadkowego, konieczne będzie wybicie dolnej podstawy układu – 4,2500.

Przegląd euro i funta   czy rynek zrealizuje założenia?

EURPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA GBPPLN

Wycena brytyjskiego funta jest w  wyraźnym trendzie spadkowym. W stosunku do polskiej waluty, GBP wyznaczył dołek na głębokim mierzeniu wewnętrznym 88,6% (4,7600). Możliwe jest wygenerowanie formacji podwójnego dna, jeżeli kupujący wybronią strefę wsparcia. 

Przegląd euro i funta   czy rynek zrealizuje założenia?

GBPPLN D1

źródło: xStation

Poprzedni artykułDane makro 24.06.2019 – indeks konsumencki, sprzedaż detaliczna
Następny artykułCo się wydarzyło na Bitcoinie?
Łukasz Fijołek
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.