Przygotujmy się na drogie paliwo – Szeroka analiza rynku ropy naftowej

0
275

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale tygodniowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku lat. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 105 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od maksimów cenowych w okolicy 110 dolarów za baryłkę. Kolejne miesiące były okresem wyprzedaży, która swój pierwszy dołek wyznaczyła na poziomie 26 dolarów za baryłkę. W ubiegłym roku pojawiły się jeszcze niższe wyceny, które napędzone zostały przez globalną panikę na rynkach finansowych.

Przygotujmy się na drogie paliwo   Szeroka analiza rynku ropy naftowej

WTI W1

źródło: xStation

Szeroka strefa

Powyższa analiza na szerokim interwale czasowym, podyktowana jest tak naprawdę ostatnim wydarzeniom na rynku ropy naftowej. Kurs WTI ponownie zbliża się do strefy podażowej 77 dolarów za baryłkę.

Jest to poziom, który został wybroniony przed trzema laty. Obecnie wydaje się, iż zaangażowanie kupujących przełamie tą barierę, a wybicie górą wygeneruje silne sygnały kupna.

Poprzedni artykułWeekendowa strefa popytowa na Bitcoinie – Czy to już dołek?
Następny artykułAKADEMIA TRADINGU – STRATEGIE INWESTYCYJNE – FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.