Weekendowa strefa popytowa na Bitcoinie – Czy to już dołek?

0
255

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich czterech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 5 500 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 39 500 USD. Po tym fakcie to kupujący przejęli dominujący głos na rynku kryptowalut. Tendencja ta załamała się dopiero podczas dzisiejszej sesji europejskiej.

Weekendowa strefa popytowa na Bitcoinie   Czy to już dołek?

BTCUSD M30

źródło: xStation

Głębokie mierzenie

Powyższy scenariusz prezentuje kluczową obecnie strefę popytową. Pomimo pierwszego testu rejonów 40 700 dolarów, poziom ten pozostaje aktualnym wsparciem. Wyznaczona strefa opiera się na głębokim mierzeniu Fibonacciego 78,6%. Przy ewentualnym drugim podejściu istnieje duże prawdopodobieństwo wyznaczenia klasycznej formacji podwójnego dna.

Poprzedni artykułAktywacja popytu na EURUSD. Trójka korekcyjna na Bitcoinie
Następny artykułPrzygotujmy się na drogie paliwo – Szeroka analiza rynku ropy naftowej
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.