Realizacja sygnału spadkowego na DAXie

0
161

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 300 punktów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 15 500 punktów. Kolejne dni przyniosły jednak wyraźną dominację strony popytowej. Opisana tendencja przyczyniła się do osiągnięcia wierzchołka cenowego po kursie 15 800 punktów, na sesji poniedziałkowej.

Realizacja sygnału spadkowego na DAXie

DAX H1

źródło: xStation

Techniczne wsparcie

Na interwale godzinowym zarysowuje się nam klasyczna formacja podwójnego szczytu. Wtorkowe popołudnie rozpoczęło się od realizacji tendencji spadkowej. Notowania wracają poniżej barierę cenową 15 500 punktów. Targetem docelowym może być pułap mierzenia Fibonacciego 61,8% po cenie 15 615 punktów. Lokalnie warto również zwrócić uwagę na ograniczenie cenowe 15 690 punktów.

Poprzedni artykułNowe ATH na amerykańskich indeksach? Zapora Fibonacciego na Bitcoinie
Następny artykułCzy to już okazja do zakupu COFFEE?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.