Retest oporu na EURJPY

0
800

Kilka spadkowych z sesji w drugiej połowie marca, sprowadziło kurs EURJPY z okolic 126,80 do poziomu 123,60. Dość długo czekamy na większa korektę tych spadków, ponieważ rynek od dwóch tygodni porusza się w około 100 pipsowym przedziale wahań. Obecnie widoczne jest drugie podejście do strefy podażowej 124,85 przy mierzeniu wewnętrznym 38,2%.

Retest oporu na EURJPY

EURJPY H1

źródło: xStation

Po godzinie 12 rynek wyraźnie kieruje się na południe i oddala od strefy oporu. Lokalna korekta spadkowa może być okazją pod zagranie na sesji amerykańskiej. Rozpiętość fali korekcyjnej wyznaczamy za pomocą mierzenia FE100 po kursie 124,40. Jest to pułap dzisiejszego minimum, jednak domkniecie luki wzrostowej wiąże się z nieco głębszą korektą co stwarza zagrożenie dla długich pozycji na układzie OneToOne.

Retest oporu na EURJPY
5 (100%) 2
Poprzedni artykułKomentarz rynkowy z Łukaszem Fijołkiem
Następny artykułWażny opór na BTCUSD
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.