Ważny opór na BTCUSD

0
705

Poziomy na jakich handlowany jest Bitcoin na początku kwietnia, wymusza spojrzenie na wykres BTCUSD z szerszej perspektywy czasowej. Kluczowy jest tutaj poziom 4150 dolarów, na którym zostały wyznaczone dwa poprzednie wierzchołki. Jest to szczyt z grudnia ubiegłego roku oraz drugiej połowy lutego 2019.

Ważny opór na BTCUSD

BTCUSD H1

źródło: xStation

Obecnie kurs BTCUSD po kilku optymistycznych sesjach, znalazł się bardzo blisko wspomnianej strefy oporu. Ujemny początek dnia został szybko odrobiony i na tą chwilę pojawia się perspektywa pro-wzrostowej formacji świecowej. Pomimo silnych reakcji sprzedających na widocznym poziomie oporu, trzeba pamiętać, że z każdym testem prawdopodobieństwo wybicia górą rośnie. 

Ważny opór na BTCUSD
5 (100%) 2
Poprzedni artykułRetest oporu na EURJPY
Następny artykułDane makro 02.04.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.