Ropa – okazja coraz bliżej

0
538

Własnie mija drugi tydzień notowań, po sensacyjnym otwarciu z luką wzrostową na ponad 10%. Potrzebowaliśmy więc dziesięć sesji, aby odrobić prawie całą przestrzeń wystrzału na ropie. Dokładna wartość strefy wsparcia to poziom cenowy 54,90 USD, który jest równoznaczny z domknięciem luki weekendowej.

Ropa   okazja coraz bliżej

WTI H4

źródło: xStation

Dziś po godzinie 12 kurs wyraźnie spada co przybliża nas do wspomnianej strefy popytowej. Jest to schemat, który powinien być wykorzystany na początku przyszłego tygodnia. Długie pozycje łatwo zabezpieczyć poniżej dolnych cieni na poprzedni dołku cenowym w strefie wsparcia.

Ropa – okazja coraz bliżej
5 (100%) 2
Poprzedni artykułCzy końcówka tygodnia nas zaskoczy na rynkach?
Następny artykułBitcoin – czy czekają nas dalsze spadki ?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.