Ropa tanieje – Jak duża będzie ta korekta?

0
275

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji. W tym czasie rynek ukształtował przedział wahań o rozpiętości około 6 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołków w okolicy poziomu cenowego 40 dolarów za baryłkę. Druga połowa listopada rozpoczęła się jednak od silnego popytu na ropę naftową. Przełożyło się to na dość dynamiczne wzrosty, które ukształtowały wierzchołek nieco ponad poziomem cenowym 46 dolarów za baryłkę.

Ropa tanieje   Jak duża będzie ta korekta?


WTI H1

Docelowe wsparcie

źródło: xStation

Druga część tygodnia przynosi korektę na wykresie WTI. Cena próbuje wracać poniżej barierę 45 dolarów za baryłkę. Dlatego też, korzystając z pomiaru największej korekty spadkowej, wyznaczamy potencjalny target dla sprzedających. Zgodnie z układem FE100 ukształtowany został poziom wsparcia po cenie 43,5 USD. Na otwarciu piątkowej sesji europejskiej pojawia się popyt, jednak głównych kierunek z środy i czwartku powinien zostać utrzymany.

Poprzedni artykułDane makro 27.11.2020 – PKB, inflacja CPI
Następny artykułEURUSD reaguje na poziomie Fibonacciego. Bitcoin zaatakował overbalance
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.