Ropa w obliczu rekordowego cięcia produkcji

0
407

BLIŻEJ RYNKÓW

Pomimo, że kraje OPEC doszły do porozumienia i zdecydowały się na cięcia wydobycia, to nie były one wystarczające by doszło do odbicia na rynku “czarnego złota”. Popyt na surowiec jest wciąż mniejszy od podaży. W środę baryłka ropy WTI była notowana poniżej 20$ za baryłkę.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online z analitykiem rynków surowcowych XTB – Michałem Stajniakiem, na którym przyjrzymy się bliżej obecnej sytuacji na rynku ropy.

  • OPEC+ uzgadnia cięcia na poziomie 9,7 mln brk na dzień od maja do czerwca, później redukcja wielkości cięcia
  • Dodatkowe cięcia ze strony państw G20 wraz z wypełnieniem rezerw strategicznych mają dać ograniczenie podaży wraz z OPEC+ na poziomie 20 mln brk
  • IEA sugeruje 29 mln brk na dzień spadku popytu w kwietniu, w Q2 spadek na poziomie 15 mln brk/d
  • Rynek może nie wierzyć w prognozy rychłego odbicia popytu w drugiej połowie roku
  • Rekordowe poziomy contago na rynku
Poprzedni artykułRynek walutowy FOREX – codzienna analiza
Następny artykułCzwartkowy poranek należał do kryptowalut – Bitcoin wraca do wzrostowego scenariusza?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.