Czwartkowy poranek należał do kryptowalut – Bitcoin wraca do wzrostowego scenariusza?

0
472

Szersze spojrzenie

Zarówno na światowych giełdach tak i spadki na kryptowalutach zakończyły się mniej więcej w połowie marca. Czy będzie to odwrócenie negatywnego trendu, czy tylko pokaźna korekta wzrostowa okaże się w najbliższych tygodniach. Faktem jest jednak, że odreagowanie na wykresie Bitcoina przekroczyło w ubiegłym tygodniu 50% swingu spadkowego. Był to poziom wyraźnie ponad okrągłym 7000 dolarów. Taka wycena utrzymała się przez 2-3 sesje, po czym na rynku widzimy lokalną korektę spadkową.

Czwartkowy poranek należał do kryptowalut   Bitcoin wraca do wzrostowego scenariusza?

 BTCUSD H4

źródło: xStation

Dynamiczny poranek

Europejski poranek ożywił sytuację na rynku kryptowalut. Świeca z godzin przedpołudniowych wygenerował silny sygnał wzrostowy. Odbicie to miało miejsce w okolicy poziomu cenowego 6500 dolarów. Obecnie kurs znajduje się mniej więcej o 500 USD powyżej wspomnianego wsparcia mniejszego rzędu. Wraca więc scenariusz wzrostowy z targetem na współczynniku Fibonacciego 61,8%. Jest to poziom cenowy na okrągłym 8000 dolarów. Kierunek północy może zanegować tylko wybicie dołem minimum z dzisiejszej sesji. Obecnie można rozważyć próbę „łapania” długich pozycji na mniejszych interwałach z targetem właśnie w okolicy 8000 USD.

Poprzedni artykułRopa w obliczu rekordowego cięcia produkcji
Następny artykułAnaliza wykresów na rynku FOREX – krok po kroku
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.