Ostatnie wzrosty cen ropy naftowej możliwe były dzięki wyraźnemu osłabieniu wzrostu podaży w Stanach Zjednoczonych, a także niższemu wydobyciu w Iraku i Meksyku. Jednakże, nadpodaż w I kwartale przyszłego roku powinna odwrócić przynajmniej część obecnych wzrostów. Z punktu widzenia szerokiego interwału zaczynamy testować bardzo techniczną strefę podażową (57.6$ – 58.8$). Kluczowym potwierdzeniem obszaru jest cluster Fibo oparty na dwóch zewnętrznych mierzeniach 127,2%. W przypadku korekty, warto zwrócić uwagę na pomarańczową linię trendu przy której może pojawić się kolejny popyt.
Ropa WTI W1
Na interwale H1 rysuje się bardzo ciekawy schemat do rozegrania np. podczas dzisiejszych danych o zapasach ropy naftowej (godz. 16:30). Jeżeli pojawi się korekta obecnego impulsu, to poziom współczynnika 50% (dokładnie 56,88 WTI) znajduje się na wysokości dolnej podstawy układu overbalance. Dodatkowym potwierdzeniem jest również bardzo precyzyjna biegunowość poziomu, a więc wybity opór stanowi w tym momencie silne wsparcie dla notowań.
Ropa WTI H1
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.