Rozegranie długiej pozycji na Złocie

0
647

Poza naszymi narzędziami analizy technicznej, a więc przede wszystkim metody oparte na mierzeniach Fibonacciego – struktury harmoniczne. Używamy również klasycznych metod w celu potwierdzenia precyzji wyznaczonej przez współczynniki. Taki też motyw wystąpił na złocie, podczas jednej z sesji ubiegłego tygodnia.

Wybicie nowego szczytu i korekta do horyzontalnego poziomu ZZB to podstawowy schemat dla tradera. 

Rozegranie długiej pozycji na Złocie

GOLD M15

źródło: XTB

Strefa SD opiera się jednak przede wszystkim na najsilniejszym mierzeniu wewnętrznym 61,8%. Obrona tego wsparcia została wykorzystana do zagrania długiej pozycji z poziomem take-profit na lokalnym szczycie. Zysk został zaksięgowany na początku sesji amerykańskiej po silnej świecy M15.

Rozegranie długiej pozycji na Złocie

GOLD M15

źródło: XTB


Rozegranie długiej pozycji na Złocie
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułBitcoin księguje pierwszą strefę oporu
Następny artykułDane makro 30.11.2018
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.