Rozegranie potrójnego szczytu na złocie

0
534

Zagranie na złocie oparte było na klasycznym poziomie horyzontalnym. Decyzja o wejściu w rynek nastąpiła po kolejnym reteście strefy oporu zaznaczonej na poniższym wykresie. Mamy tu kolejny przykład wybicia zleceń obronnych przed obraniem głównego kierunku.

Rozegranie potrójnego szczytu na złocie

GOLD M15

źródło: XTB

Krótka pozycja miała bardzo atrakcyjny stosunek zysku do ryzyka, a poziom take-profit wynikał z technicznych mierzeń. Cluster współczynnika 61,8% oraz FE100 wyznaczyły solidne wsparcie w okolicy wcześniejszego dołka.

Rozegranie potrójnego szczytu na złocie

GOLD M5

źródło: XTB


Rozegranie potrójnego szczytu na złocie
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułDane makro 13.12.2018
Następny artykułMechanika rynku FOREX&KRYPTO – każdy czwartek z Fibonacci Team o 12:00
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.