Rynek Bitcoina – atrakcyjna cena do zakupu ?

0
139

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich czterech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 6 400 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 30 000 dolarów. Po tym fakcie to strona popytowa zdominowała rynek przez ostatnie sesje.

Rynek Bitcoina   atrakcyjna cena do zakupu ?

BTCUSD H1

źródło: xStation

Pierwsze wsparcie

Wczorajszy wieczór zapoczątkował korektę spadkową na rynku Bitcoina. Notowania odbiły się od strefy cenowej 36 500 dolarów za BTC. Bieżące spadki zbliżają się do strefy wsparcia na wysokości mierzenia Fibonacciego 38,2%. Odnosimy się tutaj do poziomu cenowego 34 000 dolarów.

Poprzedni artykułScenariusz na otwarcie sesji – WIG20
Następny artykułSetup na złocie. Chwilowa hossa na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.