Rynek kryptowalut w korekcie. Czy Ethereum obroni okrągły poziom cenowy?

0
368

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z głównych kryptowalut rynkowych – ETH. Horyzont czasowy ostatnich kilku sesji został przedstawiony na interwale 1-godzinowym. Widoczny zakres wahań obejmuje przedział mniej więcej 460 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od korekty spadkowej, która budowana była podczas jednej z pierwszych sesji nowego roku. Po tym fakcie kurs ponownie objął kierunek północny i kontynuował go, aż do ostatniego weekendu.

Rynek kryptowalut w korekcie. Czy Ethereum obroni okrągły poziom cenowy?

ETHEREUM H1

źródło: xStation

Zewnętrzne mierzenie

Niedzielne notowania przyniosły wyraźną zmianę sentymentu na rynku kryptowalut. Po tak dynamicznych wzrostach naturalnym faktem jest równie dynamiczna realizacja zysków. Widoczna korekta jest bowiem w dużej mierze podyktowana chwilowym przegrzaniem rynku. Widoczne w dniu dzisiejszym low, osiągnęło pułap cenowy okrągłego 1000 dolarów. Nieco niżej znajduje się ciekawy poziom techniczny, który może został zaksięgowany w przypadku pogłębienia spadków. Strefa popytowa opiera się na zewnętrznym mierzeniu Fibonacciego 127,2% po cenie 980 dolarów.

Poprzedni artykułCzy ta korekta na Złocie będzie większa?
Następny artykułPowrót inflacji w 2021 roku – Co przyniesie tydzień? – 11.01.2021
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.