Czy ta korekta na Złocie będzie większa?

0
378

Wyprzedaż

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynku na przestrzeni ostatnich kilku sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości około 150 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od Lokalnego szczytu, który ukształtowany został na poziomie cenowym 1960 dolarów za uncję. Po tym fakcie na rynku metali szlachetnych pojawiła się wyraźna wyprzedaż. Po otwarciu dzisiejszej sesji azjatyckiej, pojawia się lokalnych sygnał wzrostowy. Dość prawdopodobne jest, iż osiągnięte w ostatnich godzinach low, pozostanie tym minimum na dłuższy okres czasu.

Czy ta korekta na Złocie będzie większa?

GOLD M30

źródło: xStation

Górne ograniczenie

Obecne odreagowanie na złocie obejmuje zakres około 30 dolarów. Zakładając kontynuację kierunku północnego, celujemy w techniczne strefy podażowe. Pułap mierzenia 50% nie jest najsilniejszy pod względem geometrycznym, jednak posiada bardzo wyraźną biegunowość obszaru. Strzał podażowych z rejonu 1888 dolarów za uncję, powinien być z dużym zaangażowaniem broniony przez sprzedających. 

Poprzedni artykułKońcówka spadków na złocie? 161,8% fibo trzyma Bitcoina
Następny artykułRynek kryptowalut w korekcie. Czy Ethereum obroni okrągły poziom cenowy?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.