Scenariusze na rozegranie Kanadyjczyka

0
607

Od kilku dni, na wykresie USDCAD trwa trend spadkowy. Z poziomu 1,3375 (24.01), rynek wyznaczył dołek ~ 1,3070 na zamknięciu piątkowej sesji. Obecne odreagowanie nastąpiło nieco powyżej kluczowego wsparcia przy głębokim mierzeniu zewnętrznym 161,8%. Jest to poziom cenowy 1,3061, a do jego zaksięgowania zabrakło 7 pipsów. Przed otwarciem sesji w Stanach Zjednoczonych, dolar amerykański wyraźnie zyskuje na wartości do większości głównych walut, również CAD-a.

Scenariusze na rozegranie Kanadyjczyka

USDCAD H1

źródło: xStation

Utrzymanie sekwencji OneToOne jest jednym z warunków obecnego trendu spadkowego. Pozwala to wyznaczyć najbliższy opór na poziomie górnej podstawy overbalance po kursie 1,3150. Mamy tam sekwencję trzech, lokalnych szczytów co tylko potwierdza znaczenie strefy podażowej. Nie próbujemy wróżyć kierunku podczas dzisiejszej sesji, a realizować scenariusze w przypadku osiągnięcia przez rynek oczekiwanych poziomów. 


Scenariusze na rozegranie Kanadyjczyka
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułMyśl dnia…
Następny artykułDane makro 05.02.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.