Sesja amerykańska na indeksach giełdowych

0
202

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania amerykańskiego indeksu giełdowego S&P500, na interwale 15-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 30 punktów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego dołka cenowego po kursie 4 073 punkty. Po tym fakcie na rynku giełdowym pojawił się znaczny popyt. Był to okres handlu na amerykańskim rynku kasowym.

Sesja amerykańska na indeksach giełdowych

S&P M15

źródło: xStation

Głębokie wsparcia

W ramach piątkowych spadków na kontraktach terminowych, pojawia się scenariusz z układem harmonicznym. Docelowe poziomy wsparcia znajdują sie na głębokich mierzeniach wewnętrznych 78,6% fibo oraz 88,6% fibo. Będą to odpowiednio strefy popytowe po kursie 4 079 punktów oraz 4 076 punktów. Scenariusz harmoniczny będzie obowiązywał do momentu utrzymywania notowań poniżej lokalnego szczytu ~ 4 098 punktów.

Poprzedni artykułZbliżamy się do wybicia na Ethereum
Następny artykułTydzień polskiego złotego. Zewnętrzne mierzenia Fibonacciego na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.