Zbliżamy się do wybicia na Ethereum

0
174

Zmiana sentymentu

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania Ethereum ukształtował zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 230 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 2 146 dolarów. Po tym fakcie na rynku kryptowalut sentyment uległ pogorszeniu. Podczas sesji środowej wyznaczone zostało lokalne low, które przyczyniło się do wyraźnej zmiany sentymentu.

Zbliżamy się do wybicia na Ethereum

ETHUSD H1

źródło: xStation

Linia trendu

Sesja czwartkowa i piątkowa to kontynuacja lokalnych wzrostów. Notowania zbliżają się do poziomu oporu, który ukształtowany jest na głębokim mierzeniu wewnętrznym 78,6% fibo. Analizowana strefa odnosi się do kursu 2 097 dolarów. W ramach rozwijającego się swingu wzrostowego, prowadzimy poglądową linię trendu. Wycena powyżej może świadczy o utrzymującej się przewadze strony popytowej.

Poprzedni artykułNerwowa końcówka tygodnia na giełdach. Dolar na 61,8% fibo
Następny artykułSesja amerykańska na indeksach giełdowych
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.