Silna europejska waluta – Kiedy warto odwracać pozycje?

0
222

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Edka na przestrzeni ostatnich kilku sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 130 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 1,2190. Był to również moment, po którym na rynku pojawiło się wyraźna wyprzedaż. Europejska waluta zaczęła dynamicznie zyskiwać na wartości w stosunku do amerykańskiego dolara. Tendencja to utrzymywał się przez prawie 4 sesje.

Silna europejska waluta   Kiedy warto odwracać pozycje?

EURUSD M30

źródło: xStation

Target harmoniczny

W połowie tygodnia pojawiła się zmiana sentymentu. Notowania EURUSD poruszają się na północ i osiągają coraz to wyższe pułapy. Przekłada się to na scenariusz z układem harmonicznym, którego wypełnienie bazuje na 78,6% fibo lub 88,6% fibo. Wskazane strefy odnoszą się do poziomów cenowych 1,2161 oraz 1,2175. Decydującym elementem będą potwierdzenia na formacjach świecowych.

Poprzedni artykułEthereum na kluczowym poziomie cenowym
Następny artykułZmiana sentymentu na indeksach giełdowych?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.