Zmiana sentymentu na indeksach giełdowych?

0
234

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu giełdowego DAX na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę DE30 na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 820 puktów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od szczytu cenowego po kursie 14 120 punktów. Po tym fakcie na wykresie pojawiła się silna podaż. Tym samym przez większość stycznia notowania poruszały się w dość łagodnym trendzie spadkowym.

Zmiana sentymentu na indeksach giełdowych?

DAX H4

źródło: xStation

Target harmoniczny

Otwarcie nowego miesiąca i tygodnia, przynosi zmianę sentymentu na indeksach giełdowych. DAX tylko na moment spadł poniżej granicy 13 400 punktów, a seria białych świec wzrostowych doprowadza wycenę do ponad 13 600 punktów. Pierwszym targetem dla kupujących powinien był pułap mierzenia 50% z całego swingu spadkowego. W dalszej części odnosimy się do struktury XABCD, która będzie stanowiła potencjalny opór

Poprzedni artykułSilna europejska waluta – Kiedy warto odwracać pozycje?
Następny artykułKoniec korekty na Wall Street? Nowy impuls na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.