Skalp na Dax

0
2051

Przed chwilą zamknęliśmy pozycję długą na Daxie, było to trejd typowo scalpingowy. 

Instrument —> DAX

Czas trwania transakcji —> 5 minut

Zysk —> + 28 punktów

Motyw —> ZZB, 61.8%, 127.2%, 


Większość brokerów nie ma notowań ciągłych, natomiast w przypadku scalpingu w godzinach porannych 8-10 warto sprawdzić co działo się wcześniej, przed otwarciem rynków. Możemy to sprawdzić u innego brokera, nie koniecznie mając tam rachunek.


Widzimy, że po zamknięciu rynku w dniu wczorajszym cena wybiła nowe dołki – minimum w okolicach godziny 3:00. Siatka Fibo została wyznaczona własnie od minimów nocnych. Na interwale M5 pojawiła się wyraźna reakcja ceny na współczynnik 61.8% oraz lokalną strefę wsparcia.

DAX interwał M5 – notowania 24h
Skalp na Dax

Jak wyglądało to na Mt4?

DAX interwał M1

Skalp na Dax

DAX interwał M1 – wyjście na mierzeniu 61.8% ostatniej fali spadkowej

Skalp na Dax

 

Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.