S&P500 – na co powinni uważać kupujący? Gdzie podłączyć się pod wzrosty na indeksie?

0
74

Coś dla sprzedających…

N wykresie S&P500 w interwale 1-godzinowym widoczny jest lokalny układ Nietoperza z pierwszą reakcją na zniesieniu 38.2%. Punkt „C” potencjalnej formacji harmonicznej nie wybił lokalnego dołka 4316. Po aktywacji popytu trwa dosyć dynamiczna fala wzrostowa, która być może tworzy brakujący odcinek CD formacji. Okolice 4406-4408 mogą stanowić okazję dla sprzedających, biorąc pod uwagę wcześniejsze spadkowe reakcje na tym poziomie (strzałki na wykresie).

S&P500   na co powinni uważać kupujący? Gdzie podłączyć się pod wzrosty na indeksie?

S&P 500 H1

Źródło: xStation

…i coś dla kupujących

W szerszej perspektywie H4 pomimo dynamicznej fali wzrostowej szykujemy scenariusz prowzrostowy, ale z niższych poziomów cenowych w okolicach 4270-4290. Strefa ta byłaby wypełnieniem formacji harmonicznej Gartleya (reakcja na poziom 78.6) lub FT Pattern (reakcja na poziom 88.6). Rozstrzygnięcie powinna przynieść sesja amerykańska. Do wypełnienia się tego scenariusza potrzebna jest aktywacja podaży, być może związana z realizacją opcji opisanej wyżej. Wyjście indeksu powyżej punktu „A” potencjalnych formacji neguje opisane scenariusze.

S&P500   na co powinni uważać kupujący? Gdzie podłączyć się pod wzrosty na indeksie?

S&P500 H4

Źródło: xStation

Poprzedni artykułZłoto testuje okrągły poziom cenowy – Czy to koniec wzrostów?
Następny artykułBitcoin realizuje strukturę XABCD – Czy to czas na korektę?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Z wykształcenia inżynier chemik, po 13 latach pracy w korporacji postanowił oddać się w pełni rynkom finansowym by spełniać marzenia o wolności i niezależności. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.