Spada korelacja na kryptowalutach – Bitcoin reaguje z opóźnieniem?

0
86

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3 100 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego maksimum po cenie 49 600 dolarów. Po tym fakcie kurs Bitcoina zaczął poruszać się na południe. Tendencja ta przerywana była i jest głębokimi korektami wzrostowymi.

Spada korelacja na kryptowalutach   Bitcoin reaguje z opóźnieniem?

BTCUSD H1

źródło: xStation

Korekta wzrostowa

Podczas środowej sesji azjatyckiej widoczna była przewaga kupujących. Rynek próbuje kontynuować tą tendencję na otwarciu sesji europejskiej. W związku z głębokimi zasięgami korekcyjnymi, po raz kolejny wyznaczamy scenariusz OneToOne.

Zgodnie z mierzeniem FE100, najbliższą strefą podażową na wykresie Bitcoina jest poziom cenowy 48 100 dolarów. Notowania aktualnie budują sekwencję białych świec wzrostowych.

Poprzedni artykułUSDPLN atakuje kluczowe ZZB. Malejący wolumen skumulowany na Bitcoinie
Następny artykułCzy zbliżamy się do maksimum na ropie naftowej?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.