Spada zmienność na kryptowalutach – Coraz bliżej wybicia na Ethereum

0
437

Zmiana interwału

Z uwagi na ograniczoną dynamikę na wykresach kryptowalut, z analizą techniczną przechodzimy na nieco mniejsze interwały czasowe. Tym razem wykres przedstawia notowania ETHUSD z ostatnich dziesięciu sesji. Interwał 1-godzinowy daje możliwość wglądu w poszczególne fazy notowań w ciągu dnia, a takie możemy wydzielić również na rynkach kryptowalut. 

Spada zmienność na kryptowalutach   Coraz bliżej wybicia na Ethereum


ETHUSD H1

źródło: xStation

Wsparcie harmoniczne

Wspomniany wcześniej spadek dynamiki rynkowej, doskonale widać na przykładzie kanału cenowego. Punkty wspólne na dolnym i górnym ograniczeniu prowadzą do zawężania skali zmienności, która wynosi obecnie około 4,5 USD. Obecnie zakładamy większe prawdopodobieństwo wybicia dołem z uwagi na ilość ataków sprzedających, a także obecną wycenę w dolnej części kanału. Pokrywa się to ze scenariuszem układu harmonicznego jaki buduje nam się na wykresie. Punkt B formacji opiera się o mierzenie 50%, natomiast zakończenia będziemy szukać w przedziale 78,6% oraz 88,6%, a więc odpowiednio 225,5 USD oraz 223 USD.

Poprzedni artykułProfesjonalna Analiza Techniczna z Fibonacci Team
Następny artykułUmiarkowany sentyment do polskiej waluty – Czy za euro zapłacimy jeszcze więcej?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.