Umiarkowany sentyment do polskiej waluty – Czy za euro zapłacimy jeszcze więcej?

0
294

Zmiana trendu

W tym artykule weryfikujemy wycenę polskiej waluty w stosunku do euro. Na interwale 4-godzinowym wyznaczamy obszar do analizy, który obejmuje ostatnie 2,5 miesiąca. Nasza uwagę skupiamy przede wszystkim na początku czerwca, kiedy to rynek dokonał zwrotu na północ. Charakter notowań oraz panujący trend wzrostowy można „opisać” w postaci dolnego ograniczenia, które jest dość precyzyjnie bronione. W przeciągu tych kilku tygodni kurs EURPLN wzrósł z okolicy 4,3700 do poziomu 3,4950.

Umiarkowany sentyment do polskiej waluty   Czy za euro zapłacimy jeszcze więcej?


EURPLN H4

źródło: xStation

Czas na wybicie

Wspomniane maksimum jest obecnie mocno zagrożone, ponieważ rynek wykazuje ambicje do dalszych wzrostów. Poziom wierzchołka nie jest też przypadkowy, gdyż opiera się na mierzeniu Fibonacciego 61,8%. Pewny jest fakt, że podczas najbliższych sesji, a z dużym prawdopodobieństwem jeszcze w obecnym tygodniu, na wykresie EURPLN pojawi się sygnałowe wybicie w górę lub w dół. W przypadku ruchu na południe będzie mogli mówić o zakończeniu korekty w długoterminowym trendzie spadkowym, natomiast kurs ponad 4,5000 byłby silnym sygnałem popytowym.

Poprzedni artykułSpada zmienność na kryptowalutach – Coraz bliżej wybicia na Ethereum
Następny artykułDlaczego Fibonacci jest tak skuteczny na rynku FOREX?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.