Spadek dynamiki na rynku kryptowalut – czy tegoroczny trend wzrostowy zostanie utrzymany?

0
524

Spadek dynamiki

W ostatnim czasie rynki kryptowalut wydaje się zeszły na dalszy plan. Jest to związane z panującą na indeksach giełdowych dynamiką. Biorąc pod uwagę ostatnie miesiące ciężko uwierzyć, że zakresy dzienne na głównych kryptowalutach ustępują tym na rynkach regulowanych. Jest to oczywiście podyktowane globalnym zagrożeniem epidemiologicznym, co kieruje dużą uwagę na światowe gospodarki.Jest to w pewnym stopniu sygnał dla inwestorów, iż Bitcoin i pozostałe monety cyfrowe nie posiadają tak dużej rangi globalnej.

Spadek dynamiki na rynku kryptowalut   czy tegoroczny trend wzrostowy zostanie utrzymany?

 BTCUSD H4

źródło: xStation

Poziom na shorta?

W związku z nieco mniejszym zainteresowaniem rynkiem kryptowalut, od połowy lutego widzimy korektę cen. Kurs Bitcoina zatrzymał się na ciekawym poziomie popytowym ~ 8400 dolarów. Jest to pułap mierzenia 50% z całego swingu wzrostowego (6400 – 10400 USD). W przypadku utrzymania strefy wsparcia, możemy wyznaczać scenariusz korekcyjny w postaci mierzenia FE100. Uzyskujemy w ten sposób lokalny opór po cenie 9230 dolarów, który stanowi obecnie punkt odniesienia dla kupujących. 

Spadek dynamiki na rynku kryptowalut – czy tegoroczny trend wzrostowy zostanie utrzymany?
5 (100%) 1
Poprzedni artykułHandel na żywo z Fibonacci Team
Następny artykułBędzie przełom na rynku amerykańskiego dolara? Funt nieco odzyskuje siłę.
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.