Spadkowa sekwencja na USDJPY

0
539

W ostatnich kilku dniach, wartość japońskiego jena w stosunku do amerykańskiego dolara –  wzrasta. Nie są to silne spadki na wykresie USDJPY, a korekty stanowią dość duży procent poprzedzających je impulsów. Nie możemy więc określić tych lokalnych spadków jako silny trend, przynajmniej na podstawie obecnych sytuacji technicznej. Poza stosunkiem impuls/korekta, układy korekcyjne możemy wykorzystać przede wszystkim do wyznaczenia najbliższego oporu. Górna podstawa overbalance znajduje się na okrągłym poziomie 109,00 – aktualna strefa podażowa.

Spadkowa sekwencja na USDJPY

USDJPY H1

źródło: xStation

W przypadku poziomu wsparcia, istotny jest ostatni dołek po kursie 108,50. Jednakże warto wziąć pod uwagę bardziej techniczny i głębszy poziom – 108,15. Mamy tam potwierdzenie z szerokiego mierzenia 38,2% oraz zarysowane wsparcie z pierwszej połowy stycznia.


Spadkowa sekwencja na USDJPY
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułMyśl dnia…
Następny artykułProjekcje i mierzenia Fibonacciego na rynku FOREX&KRYPTO
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.