Spojrzenie na rynki przed sesją amerykańską

0
374

Kluczowe punkty kalendarium na dzisiejsze popołudnie:
Godzina 14.30:

  • NFP (USA) poprzednio: 235K  prognoza: 180K
  • Stopa bezrobocia (USA) poprzednio: 4,7% prognoza 4,7%
  • Zmiana zatrudnienia (Kanada) poprzednio: 15,3K prognoza: 5,0K
  • Stopa bezrobocia (Kanada) poprzednio: 6,6% prognoza: 6,7%
  • Przeciętne godzinowe wynagrodzenie m/m (USA) poprzedni:0,2 prognoza:0,2

Godzina 16.00:

  • Przemawia prezes Bank of Canada, Stephen Poloz
  • Wskaźnik PMI (Kanada) poprzednio: 55,0 prognoza: 56,3

Godzina 18.15:

  • Wystąpienie członka FOMC, William Dudley

Dzisiejsze kalendarium jest bogate w odczyty makroekonomiczne podwyższonego ryzyka. Punktem kluczowym jak w każdym piątek miesiąca pozostaje odczyt NFP ze względu na udział dolara w globalnej gospodarce. Po środowym bardzo optymistycznym ADP prawdopodobieństwo dzisiejszego odczytu powyżej 200K również jest duże, jednak prognozy ankietowanych analityków pozostają lekko powściągliwi i skłaniają się ku odczytowi w granicach 180K. Wyjątkowo wysokie odczyty ze stycznia i lutego związane są z dobrymi warunkami atmosferycznymi i w związku z tym zwiększeniem udziału prac sezonowych. Natomiast jeżeli ten pozytywny trend pozostanie kontynuowany i odczyt wyraźnie przekroczy 200K będzie to sporym sygnałem dla inwestorów, że FED posiada coraz większe argumenty, aby tempo podwyżek stóp procentowych wzrosło.
Wykres przedstawia odczyt NFP z ostatnich pięciu lat.
Spojrzenie na rynki przed sesją amerykańską

źródło Bloomberg

Warto spojrzeć na główną parę walutową. Nadal aktualny pozostaje układ AB=CD z punktem D na poziomie 1,0570, który w obliczu dzisiejszych istotnych danych makro może zostać wypełniony. Najbliższym oporem pozostaje układ ZZB po kursie 1,0720.
Spojrzenie na rynki przed sesją amerykańską

EURUSD interwał H4


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.