Średnioterminowa perspektywa na srebrze. Ostatnia linia obrony na SILVER?

0
210

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania srebra na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania SILVER ukształtował zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 8 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od korekty spadkowej, która budowana była przez większość listopada. Zakończeniem fali spadkowej wyznaczyło listopadowe low po cenie 21,9 USD.

Średnioterminowa perspektywa na srebrze. Ostatnia linia obrony na SILVER?

SILVER D1

źródło: xStation

Najbliższe wsparcie

Podstawę dla obecnych scenariuszy technicznych stanowi swing spadkowy z grudnia 2020 roku oraz stycznia 2021 roku. Na otwarciu nowego roku cena srebra wyznaczyła maksimum kursowe ponad poziomem 30 dolarów za uncję. W lutym kurs znajdował się w tendencji korekcyjnej, która potwierdziła kluczową strefę wsparcia 26 dolarów za uncję. Bazujemy tutaj na biegunowości, mierzeniu 50% oraz równości korekcyjnej OneToOne. Wspomniany poziom popytowy nadal pozostaje aktualny.

Poprzedni artykułBitcoin generuje kolejne sygnały kupna?
Następny artykułAmerykański dolara zyskuje na wartości – Jak wyceniany jest PLN?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.