Strach na rynku powoduje umocnienie jena. Gdzie szukać końca spadków?

0
814

AUDJPY – czy zobaczymy formację Gartleya?

Na fali obaw o stan gospodarki w związku z koronawirusem indeksy giełdowe pikują w dół a kapitał przenosi się na bezpieczne aktywa takie jak jen japoński. Para AUDJPY nie zdołała zamknąć luki cenowej z końca stycznia (pomarańczowa elipsa). Kurs kilkukrotnie podchodził pod poziomy 74.50, lecz nie zdołał zamknąć się powyżej. Technicznie kurs odbił się od zniesienia 50% ostatniego dynamicznego ruchu spadkowego i podąża dalej na południe. Gdyby lokalny poziom wsparcia na 72.50 został przebity w dół, bardzo prawdopodobne byłoby wypełnienie formacji harmonicznej Gartleya i spróbować longów z poziomu 71.30. Dodatkowym potwierdzeniem obszarów, choć nieco oddalonym, jest silne mierzenie zewnętrzne z pomiaru fali BC potencjalnej formacji. Poziom przypada na okolice 71.10 tworząc ok. 20-pipsowy klaster Fibo, w którym może uaktywnić się popyt.

Strach na rynku powoduje umocnienie jena. Gdzie szukać końca spadków?

AUDJPY – D1

Źródło: xStation

 

NZDJPY – ciekawe poziomy wsparcia, ale niżej

Podobnie para NZDJPY kontynuuje spadki po odbiciu od oporu na 71.30. Po reakcji wzrostowej na zniesienie 50% całego ruchu wzrostowego, kurs przebija ten poziom i kieruje się na zniesienie 61.8, które jest dobrze respektowane przez pary z jenem. Ponadto, mamy dwa silne potwierdzenie ważności okoli 69.10 jako potencjalnego wsparcia:

– mierzenie 161.8 POK czyli ostatniej korekty wzrostowej;

– wydłużenie FE161.8 korekty pędzącej.

Reakcja w postaci świecy prowzrostowej byłaby sygnałem dla kupujących do mocniejszego odbicia w górę.

W przypadku braku reakcji na ten klaster i przebiciu poziomu 61.8, kolejny target dla spadków to głębokie zniesienie 78.6 i wypełnienie formacji harmonicznej Leonarda w okolicach 67.85.

Strach na rynku powoduje umocnienie jena. Gdzie szukać końca spadków?

NZDJPY – D1

Źródło: xStation