Trwa korekta na USD – Na jakie poziomy warto uważać?

0
243

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 120 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 112,08. Po tym fakcie notowania zaczęły poruszać się w dość dynamicznym tempie na południe. Tendencja ta utrzymała się do zamknięcia ubiegłego tygodnia.

Trwa korekta na USD   Na jakie poziomy warto uważać?

USDJPY M30

źródło: xStation

Techniczny opór

Od kilku godzin widzimy realizację zysków na wykresach z amerykańskim dolarem. Kapitał płynie do aktywów bardziej ryzykownych. W przypadku pary walutowej USDJPY kurs zbliża się do strefy oporu 111,33. Jest to poziom oparty na mierzeniu wewnętrznym 38,2% fibo. Decydujące powinny być formacje świecowe jakie pojawią się na tym obszarze.

Poprzedni artykułFIBONACCI W 5 MINUT
Następny artykułFala wzrostowa na rynku Bitcoina
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.