Fala wzrostowa na rynku Bitcoina

0
206

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 13 400 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 52 850 dolarów. Przez pierwsze trzy tygodnie września na wykresie widoczna była przewaga sprzedających. Kryptowaluty traciły na wartości, a wartość BTC spadła w okolice 39 450 USD.

Fala wzrostowa na rynku Bitcoina

BITCOIN M30

źródło: xStation

XABCD

Obecne wzrosty zbliżają się do bariery podażowej na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Jest to również pułap, na którym kształtuje się punkt D potencjalnej formacji harmonicznej. Wcześniej rynek zareagował na wysokości współczynnika 38,2%, gdzie wyznaczony jest punkt B. Wracają do obecnego oporu jest to poziom cenowy 50 000 dolarów.

Poprzedni artykułTrwa korekta na USD – Na jakie poziomy warto uważać?
Następny artykułWIELKI SHORT na indeksach przed nami? Gdzie zatrzyma się Bitcoin?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.