Trwa wyprzedaż europejskiej waluty – Jak to wykorzystać?

0
154

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURPLN na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 550 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 4,5700. Kolejne trzy tygodnie upływały jednak pod znakiem dominacji strony popytowej. Kapitał wyraźnie płynął do europejskiej waluty, a przełożyło się to na ukształtowaniem wierzchołka w okolicy 4,7250.

Trwa wyprzedaż europejskiej waluty   Jak to wykorzystać?

 

EURPLN H4

źródło: xStation

Wsparcia

Duża dynamika dzisiejszych spadków zbliża się do poziomów popytowych. Interesuje nas tutaj przede wszystkim strefa cenowa 4,5880 związana z układem harmonicznym Nietoperza. Tam też znajduje się punkt D dla tej formacji. Wcześniej powinniśmy wziąć pod uwagę mierzenie fibo 78,6% po cenie 4,6030. 

Trwa wyprzedaż europejskiej waluty   Jak to wykorzystać?

EURPLN H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułTechniczne setupy na parach z jenem
Następny artykułOkazja na dolarze amerykańskim. Bitcoin odbija się od poziomu Fibonacciego
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.