W jakim kierunku zmierza srebro? Dwa scenariusze

0
148

Odreagowanie spadków

Poniedziałek przynosi kontynuację wzrostów na wykresie srebra. Scenariusz z potencjalną formacją harmoniczną Leonardo na spadki zakłada, że lokalne minimum z połowy grudnia (punkt A) nie zostanie wybite. Aby wypełnić wspomniany układ, cena musi najpierw zmierzyć się z poziomem oporu 23.40, z którego już dwukrotnie nastąpiła reakcja spadkowa. Jest to jednocześnie poziom ZZB, czyli wsparcie z początku listopada, które na zasadzie biegunowości zmieniło funkcję na opór.

Kolejne dwa techniczne poziomy podażowe kształtują się na wysokości dwóch zniesień:

– 61.8% + układ FE100 (symetria ramion AB=CD)

– 78.6% (formacja Leonardo) + FE127.2 + oRGR

W jakim kierunku zmierza srebro? Dwa scenariusze

SREBRO D1

Źródło: xStation

Formacja harmoniczna na niższych poziomach cenowych

Drugi wariant zakłada, że obecny ruch w górę to korekta w trendzie spadkowym. Oznaczałoby to, że minima z 07.01.2022 zostaną pogłębione. Kupujący mogą pojawić się w okolicach dwóch technicznych poziomów wsparcia:

– 78.6%: Obszar popytowy tworzy również mierzenie zewnętrzne 127.2 obecnej korekty wzrostowej. Ponadto strefa 21.77-21.82 znajduje się na wysokości lewego ramienia potencjalnej formacji odwróconej głowy z ramionami (oRGR);

– 88.6%: Jest to wypełnienie formacji Nietoperza po wcześniejszej reakcji ceny na mierzeniu 38.2. Dodatkowo poziom 21.57-21.62 wzmocniony jest mierzeniem zewnętrznym 161.8 obecnej korekty wzrostowej.

W jakim kierunku zmierza srebro? Dwa scenariusze

SREBRO H4

Źródło: xStation

Poprzedni artykułTechniczne wsparcie Fibonacciego na USDPLN
Następny artykułNa co czekam na złocie?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.