Waluty surowcowe odzyskują wigor. Czy to koniec spadków na parach z jenem?

0
399

Wybicie z klina na AUDJPY

Trend wzrostowy budowany na parze AUDJPY od sierpnia 2019 przybrał formę klina zwyżkującego, z którego wybicie dołem nastąpiło pod koniec stycznia. Spadki powstrzymał poziom zniesienia 61.8 Fibo i obecnie trwa ruch wzrostowy na parze. Analizując strukturę rynku (obecność niższych szczytów i dołków) będziemy szukali miejsca dla pozycji krótkich. Ewentualne spadki mogłyby z kolei wypełnić formację harmoniczną Gartleya.

Dokonując mierzenia Fibo ostatniego swingu spadkowego mamy zniesienie wewnętrzne 61.8 na poziomie 74.95. Dokładamy do tego potwierdzenie w postaci korekty pędzącej OneToOne, której projekcja FE100 klastruje się z poziomem 61.8 stanowiąc ciekawą strefę podażową (opór) w okolicach okrągłego poziomu 75.0, który cena w przeszłości „widziała”.

Waluty surowcowe odzyskują wigor. Czy to koniec spadków na parach z jenem?

AUDJPY – D1

Źródło: xStation

 

NZDJPY – na jakich poziomach dołączyć się do spadków?

Podobną sytuację mamy na parze NZDJPY, gdzie po kilkumiesięcznych wzrostach mieliśmy reakcję spadkową zatrzymaną na zniesieniu 50% Fibo. Obecnie trwający ruch w górę będziemy próbowali wykorzystać do zajęcia shortów. Ciekawy klasyczny klaster zniesień znajdziemy w okolicach 72.0 a składają się na niego:

– zniesienie 61.8 ruchu spadkowego,

– projekcja FE100 korekty pędzącej.

Reakcja w postaci prospadkowej świecy może rozpocząć kolejny impuls spadkowy w trendzie.

Waluty surowcowe odzyskują wigor. Czy to koniec spadków na parach z jenem?

NZDJPY – D1

Źródło: xStation

Waluty surowcowe odzyskują wigor. Czy to koniec spadków na parach z jenem?
5 (100%) 1
Poprzedni artykułDane makro 05.02.2020 – indeks PMI dla usług, zapasy ropy naftowej
Następny artykułTrading harmoniczny w wykonaniu Fibonacci Team
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Z wykształcenia inżynier chemik, po 13 latach pracy w korporacji postanowił oddać się w pełni rynkom finansowym by spełniać marzenia o wolności i niezależności. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.