Weekendowa analiza Bitcoina – Co może się wydarzyć w kolejnych dniach?

0
181

Dołek cenowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 21 500 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego w pierwszy kwartale bieżącego roku. Wtedy to wycena Bitcoina kształtowała się w okolicy 43 000 dolarów.

Weekendowa analiza Bitcoina   Co może się wydarzyć w kolejnych dniach?

BTCUSD D1

źródło: xStation

Potwierdzone wsparcie

W szerokim ujęciu dostrzegalna staje się formacjach głowy z ramionami. W zasadzie jej całość jest ukształtowana, a rynek zbliża się do tzw. linii szyi. Tam też znajduje się techniczne wsparcie dla notowań. Opieramy je o zewnętrzne mierzenie Fibonacciego 127,2%. W ujęciu cenowym jest to pułap 43 000 dolarów za Bitcoina. Dynamika spadków z bieżącego tygodnia jest z pewnością elementem negatywnie oddziałującym na ogólny sentyment.

Poprzedni artykułInwestowanie w czasach presji inflacyjnej. Nowy raport XTB
Następny artykułPoczątki nowego trendu na Ethereum
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.