Wraca pozytywny sentyment do dolara kanadyjskiego – gdzie może pojawić się popyt?

0
672

Silne wzrosty

Para walutowa USDCAD zalicza mocne otwarcie 2020 roku. Cały styczeń i luty to ewidentny trend wzrostowy, który umacnia dolara amerykańskiego w stosunku do dolara kanadyjskiego. Notowania z poziomu cenowego 1,2950 wyznaczyły wierzchołek na zamkniecie piątkowej sesji ~ 1,3450. Mamy tu więc 500 pipsowy wzrost notowań w przeciągu kilku tygodni.

Wraca pozytywny sentyment do dolara kanadyjskiego   gdzie może pojawić się popyt?

 USDCAD H4

źródło: xStation

Poziom na longa

Nowy tydzień otwiera się od dynamicznej korekty spadkowej. Pomimo drobnej luki wzrostowej, notowania obierają kierunek południowy, a pierwsza świeca 4-godzinowa z otwarcia rynków zamyka się mocno podażowo. Po wejściu na rynek kapitału europejskiego, kierunek spadkowy na USDCAD jest kontynuowany. W związku z tym notowania dość szybko zbliżają się do strefy wsparcia 1,3270. Poziom ten wyraźnie potwierdzony jest biegunowością, która kilkukrotnie zmieniała kierunek notowań podczas miesiąca lutego. Dodatkowo wykonujemy mierzenie Fibonacciego na całym swingu wzrostowym, co potwierdza nam strefę popytową z pomocą współczynnika 38,2. Poglądowa linia trendu wypada nam dość precyzyjnie w okolicach scenariusza ze strefą wsparcia.

Wraca pozytywny sentyment do dolara kanadyjskiego – gdzie może pojawić się popyt?
5 (100%) 1
Poprzedni artykułDane makro 02.03.2020 – Indeks PMI, indeks ISM
Następny artykułCzy początek tego miesiąca będzie przełomowy na giełdach światowych?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.