Wraca zmienność na GBPUSD – Na horyzoncie szeroki układ harmoniczny

0
332

Szczyt i wyprzedaż

Poniższy wykres przedstawia szeroką perspektywą na parze walutowej GBPUSD. Notowania na interwale sesyjnym obejmuje ostatnie kilka miesięcy zmienności kurs funta brytyjskiego w stosunku do dolara amerykańskiego. Analizę rozpoczynamy od szczytu na poziomie cenowym (1,3460), który okazał się być najwyższa wycenę GBPUSD od blisko dwudziestu miesięcy. Fala spadkowa z pierwszego kwartału 2020 roku przynosi podstawę do scenariusza harmonicznego jaki ukształtował się na wysokim interwale dziennym.

Wraca zmienność na GBPUSD   Na horyzoncie szeroki układ harmoniczny


GBPUSD D1

źródło: xStation

Powrót do oporu

Powyżej przedstawiona jest analiza techniczna ze strefą podażową 1,3300. Dziś wracamy do tego scenariusza z uwagi na wybicie z lokalnej konsolidacji, która ograniczała zmienność na Kablu. Ukształtowany punkt D formacji harmonicznej FT Pattern, znajduje się na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 88,6% fibo. Target ten uzyskuje precyzyjne potwierdzenie w postaci szerokiego mierzenia FE100.

Poprzedni artykułPresja kupujących na Bitcoinie
Następny artykułNowe otwarcie na USDPLN – Jak tani może być dolar?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.