Wtorkowe strefy wsparcia na USDCAD

0
110

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDCAD na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 100 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka  cenowego po kursie 1,2420. Po tym fakcie pojawił się wyraźny popyt na amerykańskiej dolara. Tendencja wzrostowa jest kontynuowana, jednak wtorkowy poranek  przynosi początek korekty spadkowej.

Wtorkowe strefy wsparcia na USDCAD

USDCAD M30

źródło: xStation

Dwa poziomy

Obecny scenariusz na Kanadyjczyku opiera się na dwóch strefach popytowych. Pierwszy poziom dotyczy mierzenia FE100 i układu korekcyjnego. W  ramach równości odcinków na korekcie pędzącej, udaje się wyznaczyć najbliższe wsparcie dla notowań. Jest to okrągły poziom  cenowy 1,2500.

Druga bariera popytowa odnosi się do mierzenia Fibonacciego 38,2%. Potwierdzeniem dla strefy  wsparcia jest wyraźna biegunowość obszaru. W tym przypadku interesuje nas poziom cenowy 1,2485.

Poprzedni artykułWażna sesja na wykresie USDJPY
Następny artykułDynamiczne zwroty na amerykańskim dolarze
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.