Ważna sesja na wykresie USDJPY

0
108

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę  kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 420 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 107,45. Był to przełom kwietnia i maja bieżącego roku. Kolejne dwa miesiące upływały pod znakiem wyraźnej dominacji amerykańskiej waluty.

Ważna sesja na wykresie USDJPY

USDJPY D1

źródło: xStation

Mierzenie wewnętrzne

Sesja wtorkowa przynosi kontynuację spadków na wykresie Ujka. Notowania w dniu dzisiejszym zbliżają się do strefy wsparcia 109,05. Jest to poziom oparty na kluczowym mierzeniu wewnętrznym 61,8% fibo.

Optymalnym interwałem do obserwacji pewnych reakcji powinien  być interwał 4-godzinowy.

Poprzedni artykułPoniedziałkowa okazja na rynku złota
Następny artykułWtorkowe strefy wsparcia na USDCAD
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.