Poniedziałkowa okazja na rynku złota

0
111

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 43 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołków cenowych w okolicy 1 790 dolarów za uncję. Decydująca okazała się jednak sesja z 29-ego lipca. Wtedy to rynek wygenerował swing wzrostowy, który osiągnął pułap cenowy 1 833 dolary.

Poniedziałkowa okazja na rynku złota

GOLD H1

źródło: xStation

Kluczowe mierzenie

Trwa kreowanie swingu spadkowego na rynku złota. Notowania bez reakcji wybijają pułap mierzenie 38,2% oraz 50%. Docelowym poziomem wydaje się być strefa cenowa 1 806 dolarów za uncję. Opieramy się tutaj na mierzeniu Fibonacciego 61,8%, które potwierdzone jest biegunowością obszaru.

Biorąc pod uwagę wycenę złota z poniedziałkowego poranka, brakuje nam mniej więcej 6 USD spadku, aby pojawiła się okazja do rozegrania tego scenariusza. 

Poprzedni artykułCzy to już koniec korekty wzrostowej na Bitcoinie?
Następny artykułWażna sesja na wykresie USDJPY
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.