Czy to już koniec korekty wzrostowej na Bitcoinie?

0
155

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania BTC na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 35 500 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 64 300 USD. Po tym fakcie to sprzedający zdominowali kolejne tygodnie handlu. Realizacja zysków nabrała tempa, a kurs osiągnął dotychczasowe minima w okolicy 28 700 USD.

Czy to już koniec korekty wzrostowej na Bitcoinie?

BTCUSD D1

źródło: xStation

Retest?

Czwarty tydzień lipcowy przyniósł wyraźną zmianę tendencji rynkowej. Notowania rozpoczęły korektę wzrostową, której target wyznaczaliśmy z użyciem mierzenia Fibonacciego.

Poprzez handel weekendowy, notowania osiągnęły zakładany pułap po cenie 42 300 dolarów. Poniedziałkowe otwarcie przynosi kontynuację kierunku południowego. Schemat ten pozostawiamy jednak jako aktualny, gdyż ewentualny retest może być okazją do ponownego wejścia w pozycje krótkie.

Poprzedni artykułWzrostowa seria na złocie. Jak długo ta tendencja się utrzyma?
Następny artykułPoniedziałkowa okazja na rynku złota
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.